HOV4: Eindhoven Centrum - Veldhoven De Run

Er komen steeds meer mensen naar Eindhoven om hier te wonen en te werken. Deze groei biedt kansen, maar brengt ook een aantal opgaves met zich mee. Hoe zorgen we ervoor dat iedereen zich makkelijk en snel kan blijven verplaatsen? We willen hiervoor verschillende maatregelen nemen. Eén daarvan is de aanleg van een HOV-netwerk. Zo komt er een nieuwe verbinding van Eindhoven Centrum naar Veldhoven De Run. Bewoners en werknemers van nu en straks kunnen hier gebruik van maken, zo maken we belangrijke woon- en werklocaties in de regio beter bereikbaar. 

De afgelopen periode werkten we aan de schetsontwerpen van de voorkeursvarianten voor de verschillende tracédelen. Op 24 april presenteren we het voorkeursontwerp voor de Meerveldhovenseweg en Karel de Grotelaan rondom het Kastelenplein. Ook het voorkeursontwerp voor de aansluiting op de A2/N2 en de verbinding met Veldhoven lichten we toe. Bekijk hieronder de uitnodiging voor meer informatie over de bijeenkomst. Wil je je aanmelden? Gebruik daarvoor de rode knop ‘Aanmelden HOV4’.

Op 3 februari en 24 maart 2025 presenteerden we al de voorkeursontwerpen voor Vonderweg, Mauritsstraat, Mecklenburgstraat, Karel de Grotelaan binnen de Ring, kruising Karel de Grotelaan met de Ring, Karel de Grotelaan buiten de Ring en de aftakking naar de High Tech Campus en kon iedereen reageren. Ook konden geïnteresseerden online een reactie geven. Momenteel verwerken we alle ontvangen reacties.

Van 25 april tot en met 4 mei kun je hier ook het voorkeursontwerp voor de Meerveldhovenseweg en Karel de Grotelaan rondom het Kastelenplein en de aansluiting op de A2/N2 en de verbinding met Veldhoven bekijken en je reactie geven via het online reactieformulier.

Heb je vragen of opmerkingen mail dan gerust naar hov4@eindhoven.nl.

Stel je vraag